Mézes fokhagyma- a legjobb fegyver a betegségek ellen!
- Claudia Somi
- 2016. okt. 27.
- 2 perc olvasás
Egy korábbi cikkben arról számoltam be, hogyan tudjuk megelőzni a betegségeket, hogyan erősíthetjük meg az immunrendszerünket. Sajnos ez az időszak eléggé leveszi az embert a lábáról. Támadnak a bacik és a vírusok. Reggelente nagyon hideg van, délutánra pedig felmelegszik az idő. Hazafelé sokan kabát nélkül rohangálnak az utcán vagy kabátban melegszenek fel, így útközben leveszik. Akkor kezdődik el a baj, mert ki vagyunk melegedve. Egy kis szél átsuhan rajtunk és máris megvan az első tüsszögés! Ezért kell nagyon figyelni a megelőzésre, de ha megtörténik a baj akkor se aggódjunk! Itt van a megmentőnk a megfázásos időszakra a csodaszer: a mézes fokhagyma! Sokat olvasunk róla, hogy milyen egészséges a mézes fokhagyma. A fokhagyma antibakteriális (és gombaellenes) hatása révén légúti megbetegedések és a Candida albicans okozta fertőzések kezelésében használatos. Továbbá tágítja az ereket is. Rendszeres, kúraszerű alkalmazása csökkenti a vér káros LDL-koleszterinszintjét, antioxidánsként serkenti az immunrendszert, csökkenti a mellkasi fertőzéseket, véralvadásgátló és vérnyomáscsökkentő. Főbb hatásai közé sorolandó még az antibiotikus (antibakteriális), nyálkaoldó hatás. A népi gyógyászatban meghűléses betegségeket is gyógyítanak vele. A fokhagyma baktériumölő hatásának köszönhetően tehát tisztítja, fertőtleníti a szervezetet.
Két gerezd fokhagymát nyomjunk át fokhagymanyomón, majd keverjük el egy teáskanálnyi mézzel. Naponta 4-5-ször ismételjük, hiszen ez a legjobb természetes antibiotikum, 2-3 nap alatt kitakaríthatja a kórokozókat a szervezetből.
A fokhagyma nagysága a csípősségéről is árulkodik: a nagyobbak enyhébben csípősek és édeskésebb zamatúak. A kisebbek csípősebb ízűek.
Az allicinnek köszönhetően a fokhagyma a következő csodákat tudja:
oda is eljut, ahova a gyógyszer nem
antibiotikus hatású, azaz baktériumellenes
gombaellenes
külsőleg is kiváló a gomba kezelésére (láb- és körömgomba esetén dunsztkötésben vethetjük be)
kiváló vírusölő
emiatt a herpesz egyik ellenszere
és külsőleg szemölcs kezelésére is alkalmas (lásd talpon lévő szemölcsre fokhagyma dunsztkötésben)
az egyik legszélesebb spektrumú antibiotikum – csodás, hiszen, mivel természetes, sosem fog rá rezisztencia kialakulni
értisztító - szabályosan kisepri az erek faláról a lerakódásokat, tehát érelmeszesedés megelőzésére kiváló
ezáltal véralvadásgátló
és koleszterincsökkentő
magas vérzsír (triglicerid) értékek esetén is fogyasszuk
vérnyomás csökkentő hatású, amennyiben a magas vérnyomást az okozza, hogy erek falán található lerakódások miatt az erek összeszűkülnek
immunstimuláló
hatékony rákmegelőző
C-vitamin és szelén tartalma által kiváló antioxidáns, B-vitamint is tartalmaz
vesegyulladás, bélhurut és tüdőgyulladás esetén is vessük be
Ne feledjük, hogy nyersen és szétrágva, nyállal keveredve hat igazán (hiszen ekkor keletkezik fő hatóanyaga, az allicin), tehát ha megsütjük, akkor is elveszíti értékes tulajdonságait.
Nézzük mit tud a méz:
A természet eme édes adománya négyötödrészt glükózból és fruktózból áll, ám még így is fér bele mindenből, ami jó: kalcium, réz, vas, magnézium, mangán, foszfor, kálium, nátrium, cink és kis mennyiségben B1, B2, B3, B5, B6, C-vitamin. A sötétebb mézek (pl. fenyő, pitypang) gazdagabbak ásványi elemekben, vasban, rézben és mangánban. A méz kedvezően hat az izomzat, s még a szívizomzat működésére is, jót tesz az emésztésnek, ugyanis tisztítja a vért, serkenti a vérkeringést és vérnyomáscsökkentő hatása is ismert – folytatta a belgyógyász, hozzátéve: magas energiatartalmának köszönhetően alkalmazható a fáradtság és különböző betegségek leküzdésében is. Fontos tudni: bár a mézet nyugodtan lehet forró italba keverni, sosem szabad együtt főzni vele, mert elillannak a hatóanyagok.
Látod? Ennyi mindenre jó a fokhagyma és a méz és ez a két hozzávaló pedig képes felvenni a harcot a betegségekkel szemben! Ha beteg leszel, mindenképpen próbáld ki ezt a csodaszert!
Comments