top of page
Keresés

A Sikeres Alakformálás Titka

  • Szerző képe: Claudia Somi
    Claudia Somi
  • 2017. ápr. 25.
  • 2 perc olvasás

Jómagam is lassan 4 hónapja egyre intenzívebben mozgok. ( Heti egyszer-kétszer elmegyek tornázni vagy úszni- bár az úszás egy picit elmaradt, mert felújítás történt a kedvenc uszodámban.) Mióta edzek azóta sokkal jobb a közérzetem és a kondícióm, így elhatároztam, hogy nem fogom abba hagyni a mozgást. Sokan már a legelején feladják és nem hisznek a testük alakulásában. Lassan, de biztosan épül az izomzat, aki szálkásítani akar annak az Alakformálást javaslom, aki pedig testépítéssel szeretne javítani magán, annak a kondi termeket ajánlom. A lányok többsége inkább az Alakformálást választják, mert az egy picivel kíméletesebb, mint az intenzív gépi mozgás. Számomra megfelelő az Alakformálás, mint edzés forma. A legnagyobb kérdés viszont az, hogy "Mi a sikeres edzés titka?"

Milyen gyakran kell edzeni?


Próbálj meg legalább hetente háromszor edzeni, de ne feledd: egészségesebb hetente egyszer mozogni, mint egyszer sem! Az edzés hatásait néhány héten belül érezni fogod. Akár az erőnléted javul, akár sikerül fogynod, időbe telik, mire az eredmények jelentkeznek. Ne várj csodát néhány nap után. Csak szépen türelmesen, de megkell dolgoznod érte!


Rossz kondícióban vagy? Indulj 20 perces edzésekkel. Amint egyre fittebbé válsz, az edzés időtartamát 30-60 percre növelheted a céljaidtól függően.

A leghatékonyabb és legbiztonságosabb edzésszint a pulzusszám alapján határozható meg. Majdnem minden berendezésen van pulzusszámláló. Kezd a saját pulzusszámodnak a meghatározásával! Számos fitness gép segítséget nyújt ehhez a pulzusra épülő programok segítségével. Az edzések intenzitását meghatározhatja az orvos vagy sportedző utasításai alapján is. A kardiógépek automatikusan alkalmazkodnak az erőnléti szintedhez. Pihenj sokat! Ha nem vagy hozzászokva a rendszeres edzéshez, kezdetben mozogj minden másnap. Az izmoknak nyugalomra van szüksége ahhoz, hogy meg tudjanak birkózni a következő edzés kihívásaival.

Ha csak nagy intenzitású edzéseket végzünk, a szervezet inkább cukrot éget el, mint zsírt, mert gyors energiapótlásra van szüksége. Az általános fittségi szintet természetesen emeli a kosárlabda, a futás vagy a tenisz, de ezek során nem égetünk el annyi zsírt, mert a cukor hamarabb elérhető a szervezet számára. A leghatékonyabb fogyasztó gyakorlat tehát alacsony intenzitású kardió gyakorlatokból áll. Ezekhez a gyakorlatokhoz lassú, de állandó energiára van szükség, és a szervezet az elraktározott zsírt kezdi elégetni. A legjobb gyakorlatok a változó tempójú séta, a különféle futópados gyakorlatok, az elliptikus tréner, a kerékpározás és az úszás. A legfontosabb az, hogy folyamatosan változtassuk az intenzitás szintjét.

Ez a fajta zsírégetés serkenti az anyagcserét, ez pedig azzal jár, hogy a szervezet akkor is folytatja a zsír égetését, ha már abbahagytuk az edzést. Ezen kívül a rendszeres testmozgást végző emberek szervezetében több zsírégető enzim termelődik, mint az ülő életmódot folytatókéban. Nem kell hosszú ideig edzeni. 20 perc (ahogy már említettem) beindítja a zsírégető enzimeket. A fittség fokozódásával aztán lassan növelni lehet az időt. Kezdőknek a heti legalább 2 edzés ajánlott, amit heti 3-4 alkalomra lehet felvinni.


 
 
 

Σχόλια


© eleterzesblog2023

bottom of page